Czy warto samemu kupować części do silników?

Silnik, stanowiący serce każdego pojazdu i maszyny, jest bardzo złożoną konstrukcją. O stan silnika i jego podzespołów należy dbać. Bywa jednak, że części należy wymienić, ponieważ uległy zużyciu lub awarii (bezawaryjne pojazdy nie istnieją).

Jakie części do silników najczęściej podlegają wymianie?

Regularne przeglądy i systematyczne wymiany płynów oraz wyeksploatowanych części dają dużą gwarancję, że silnik będzie sprawny. By utrzymać go w dobrej kondycji, należy wymieniać:
– olej silnikowy i filtr oleju co 10 tys. km,
– filtry paliwa, powietrza, filtr kabinowy raz w roku,
– rozrząd co 90-120 tys. km.

Gdzie kupić części do silników?

Podczas przeglądu lub naprawy, mechanicy danego warsztatu określają, które części do silników należy wymienić. Zazwyczaj też przedstawiają swoją ofertę, z której właściciel samochodu może skorzystać. Niektórzy jednak wolą sami dane części do silników zakupić i dostarczyć. W takich wypadkach albo udają się do 2-3 sklepów motoryzacyjnych, albo sprawdzają oferty w internecie np. ze sklepu Good-goods.

Czy warto samemu kupować części do silników?

Jeśli ktoś ma czas się tym zająć i specjalnie nie zależy mu na szybkiej naprawie samochodu, to warto. Potrzebną część do silnika można znaleźć w bardzo korzystnej cenie (ofert jest bardzo dużo, dlatego można skorzystać na konkurencyjnej walce o klienta). Jeśli ktoś czasu i ochoty na poszukiwanie nie ma lub zależy mu na czasie – warto skorzystać z oferty na część do silnika proponowaną przez warsztat. Jakość części na pewno będzie dobra, a dodatkowo będzie podlegała gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *