Czym jest technika FDM?

Coraz więcej różnych branż korzysta obecnie ze zdobyczy technologicznych, na przykład możliwości, jakie daje wydruk 3D. Przede wszystkim, korzystają na tym firmy, którym zależy na wykonywaniu idealnych części i elementów do maszyn i samochodów. Coraz częściej takie drukowane części znajdują się również w komputerach. Jedną z najczęściej wykorzystywanych technik jest Fused Deposition Modeling zwane FDM. Dzięki niej, można uzyskać wytrzymałe części w bardzo krótkim czasie i stosunkowo niewielkim kosztem.

Na czym polega technika Fused Deposition Modeling?

Jest to niewątpliwie jedna z najstarszych technik wytwarzania przyrostowego. Nadal bardzo często wykorzystują ją profesjonalne drukarnie 3D, ponieważ jest szybka, a wytworzone elementy są naprawdę bardzo trwałe. Rozgrzany materiał termoplastyczny jest w FDM nakładany po prostu warstwa po warstwie. Więcej o FDM przeczytacie pod adresem. Materiałem jest drut, który nawinięty jest na szpulę i pobierany do głowicy. Po jego rozgrzaniu, dysza nakłada go w odpowiednie miejsce.

Gdzie można skorzystać z takich nowoczesnych technologii?

Druk w formacie 3D nikogo już nie dziwi. W większości dużych miast można znaleźć profesjonalne drukarnie, które posługują się oczywiście najwyższej klasy sprzętem. Poza tym, wydruk można też zamówić online, na przykład w firmie Cube Inch. Coraz więcej firm, ale również osób prywatnych korzysta z takiej możliwości, dzięki czemu usługi stają się nieco tańsze. Warto szukać przede wszystkim miejsc sprawdzonych i poleconych przez innych klientów, aby mieć pewność najwyższej jakości usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *