Dlaczego warto korzystać ze skupu złomu?

Skup złomu to miejsce, które nierzadko budzi negatywne skojarzenia. Wielu osobom wydaje się, że punkty odbioru surowców wtórnych odwiedzają głównie osoby, które próbują pozyskiwać środki do życia poprzez zbieranie złomu. Tymczasem każdy powinien korzystać z usług tego typu punktów, jeśli ma do wyrzucenia wszelkie metalowe lub żelazne odpady. Zamiast wynosić zużyte sprzęty na śmietnik, można bowiem dostać za nie pieniądze właśnie w skupie złomu i przy okazji przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Co można sprzedaż w skupie złomu?

Każdy skup złomu przyjmie wszelkie metalowe opakowania takie jak puszki, folia aluminiowa, nakrętki czy kapsle, a także metalowe lub żeliwne garnki czy patelnie. Są to rzeczy, które zwykle bezwiednie wyrzucamy do śmieci, a tymczasem świetnie nadają się one do sprzedaży. Również wszelkie metalowe elementy konstrukcji, pręty czy przewody oraz obudowy sprzętu elektronicznego można zamienić na gotówkę w punkcie skupu surowców wtórnych. Najwyższą cenę w przeliczeniu na kilogram można uzyskać za odpady z metali kolorowych, do których zaliczają się m.in.:
• Mosiądz
• Brąz
• Miedź
• Cynk
• Ołów
• Aluminium

Jaki złom nie nadaje się do sprzedaży?

Zgodnie z przepisami prawa, punkty skupu surowców wtórnych nie mogą przyjmować wybranych elementów metalowych. Należą do nich m.in. monety, które aktualnie znajdują się w obiegu oraz fragmenty trakcji kolejowej, pokrywy studzienek kanalizacyjnych czy znaki drogowe. Przedmioty tego typu pochodzą bowiem zazwyczaj z przestępstwa. Firma jak Miliomet oferuje też sprzedaż złomu, o której więcej na http://miliomet.pl/sprzedaz-zlomu/.

Którą firmę wybrać?

Nie zawsze wycieczka do najbliższego skupu złomu jest dobrym pomysłem. Poszczególne firmy różnią się między sobą nie tylko w zakresie cennika skupu, ale również w obszarze usług dodatkowych, takich jak odbiór złomu własnym transportem, co jest szczególnie przydatne, jeśli mamy do sprzedania dużą ilość odpadów metalowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *