Istota dezynfekcji narzędzi kosmetycznych w salonie

Poniższe wytyczne przedstawiają ogólnie akceptowane procedury krok po kroku dotyczące czyszczenia i dezynfekcji wszelkiego rodzaju sprzętu używanego podczas czynności związanych z manicure i procedurami kosmetycznymi. Dezynfekcja narzędzi kosmetycznych dotyczy między innymi takich przedmiotów jak cążki, szczypce czy pilniki do paznokci.

Dlaczego dezynfekcja ma tak wielkie znaczenie?

W salonie wszystkie narzędzia, sprzęty, urządzenia lub inne elementy wyposażenia muszą być odpowiednio wyczyszczone i zdezynfekowane przed nawiązaniem bezpośredniego kontaktu z klientem, zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju. Wykorzystaj te informacje wyłącznie jako wskazówki – aby uzyskać szczegółowe zasady i przepisy należy odnieść się do oficjalnych wytycznych.

Właściwe czyszczenie i dezynfekcja narzędzi kosmetycznych

Prawie wszystko w salonie ma twardą lub miękką powierzchnię jakiegoś typu. Niektóre przykłady to: miseczki, ręczniki, pilniki, narzędzia itd. Każda z tych powierzchni, która ma bezpośredni kontakt ze skórą klienta, jest uważana za „zanieczyszczoną”. Wszystkie zanieczyszczone powierzchnie muszą być dokładnie i prawidłowo wyczyszczone i zdezynfekowane.

Aby uznać, że powierzchnia jest odpowiednio czysta, należy najpierw dokładnie oczyścić powierzchnię ze wszystkich widocznych śladów brudu. Właściwe czyszczenie to całkowite usunięcie wszystkich widocznych pozostałości z każdej powierzchni: stołów, narzędzi i sprzętu, a następnie chodzi o całkowite i dokładne spłukanie czystą wodą.

Zapraszamy na kerpro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *