Jak zadbać o skórę w sezonie zimowym?

Zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry. Narażona jest na wiele niekorzystnych czynników, takich jak mróz, śnieg, wiatr, ale również wełniane szale i czapki, czy rękawiczki i ogrzewane pomieszczenia. Zimą skóra jest więc zazwyczaj przesuszona i przemęczona. Warto zadbać o jej kondycję i wspierać jej naturalne procesy fizjologiczne, aby móc się cieszyć pięknym wyglądem. Wybierając kosmetyki naturalne dla swojej skóry, najlepiej skupić się na takich, które będą stanowiły dla niej odpowiednią barierę ochronną.

Idealne kosmetyki naturalne na zimę

Kiedy pojawiają się mrozy, błędem jest stosowanie jedynie kremów nawilżających. Takie kremy mogą bowiem bardzo zaszkodzić skórze. Ważne jest, aby utworzyć barierę ochronną dla mrozu i wiatru, a taką da tylko tłuszcz. Dlatego poleca się kremy natłuszczające, które zawierają naturalne olejki i masła roślinne. Doskonale chronią one przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i poprawiają kondycję skóry. Mają też działanie nawilżające, tak ważne podczas sezonu grzewczego w domach.

Regeneracja zmęczonej skóry

Kiedy tylko istnieje taka możliwość, warto zadbać o swoje ciało. Najlepiej zdecydować się na naturalny peeeling gruboziarnisty, a następnie skórę dobrze nawilżyć. Idealnie sprawdzają się balsamy z naturalnymi olejkami, które pielęgnują skórę i dbają o ilość wody w niej zawartej. Poza tym, w tym sezonie dobrze jest zadbać też o odpowiednią suplementację witaminami. Nie mamy bowiem dostępu do zbyt wielu świeżych warzyw i owoców, dlatego o włosy, skórę i paznokcie powinno się dbać w tym czasie również od środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *