Słów kilka o outsourcingu kadr

Obecne zmiany gospodarcze w biznesie wpływają także na zatrudnianie i zarządzanie pracownikami. Zarządzanie zasobami ludzkimi jest niezwykle ważnym procesem w prawidłowym funkcjonowaniu każdej firmy, dlatego tak ważne jest także działanie outsourcing kadr. Stosuje się go zarówno w przypadku małych, średnich jak i dużych korporacji zatrudniających większą liczbę pracowników.

Jakie są korzyści z zakresu działania outsourcing kadr?

• Redukcja kosztów- nie trzeba zatrudniać swoich pracowników kadrowych, lub szukać zastępstwa w razie choroby, czy urlopu. Idealne rozwiązanie dla pracodawcy, ponieważ nie ponosi on kosztów z tego tytułu. Pracownicy zatrudnieni z zewnątrz stale podwyższają swoje kwalifikacje, są także na bieżąco w przypadku zmieniających się przepisów prawnych. W momencie powierzenia przez pracodawcę tej ważnej funkcji konkretnym osobom nie ponosi on także kosztów związanych ze szkoleniami pracowników.
• Przeniesienie odpowiedzialności ( ważne w przypadku kontaktami z poszczególnymi instytucjami państwa takimi jak ZUS, czy urząd skarbowy, a także inspekcja pracy)
• Wsparcie i zachowanie poufności danych- utajnienie danych dotyczących pracowników, a także ich zarobków
• Nowoczesność w zakresie technologii- podążanie z duchem czasu i zmieniającą się technologią poprzez e- paski, czy e- PITy
• Obsługa i wysoki standard świadczonych usług

Outsourcing kadr gwarancją sukcesu firmy

Warto działania administracyjne w firmie oddać w ręce specjalistów. Na pewno to znacznie usprawni i stanie się podstawą do zbudowania sukcesu w firmie. Relacja kadry i pracodawcy powinna opierać się przede wszystkim na profesjonalizmie i zaufaniu, a także współpracy. Outsourcing kadr daje ogromne wsparcie dla pracodawcy i firmy, ponieważ jest na pierwszej linii frontu, jeśli chodzi o kontakt z instytucjami z zewnątrz. To duże ułatwienie dla szefa firmy. Działania i prowadzenie dokumentacji outsourcing kadr jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku kontroli z PIP i ZUS. Niezwykle ważne są także relacje pracowników z kadrami. Dlatego kadry powinny odpowiednio monitorować sytuację dotyczącą zwolnień lekarskich, urlopów i innych nieobecności okolicznościowych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *