Jak ugryźć organizację ślubu?

W pięknych okolicznościach przyrody powiedzieliście sobie „tak”… i co teraz? Do najpiękniejszego dnia w życiu trzeba się przygotować. Jednak spokojnie – od 9 do 12 miesięcy to wystarczający czas, żeby zająć się organizacją ślubu i wesela.

Co trzeba ustalić?

Pewnego spokojnego popołudnia usiądźcie z długopisem i kartką papieru i wypiszcie sobie, co na pewno musicie ogarnąć przed ślubem:
– sala weselna,
– lista gości,
– noclegi dla gości,
– świadkowie,
– kościół (termin+nauki przedmałżeńskie),
– fotograf, wodzirej (albo zespół),
– suknia ślubna, garnitur, buty itp.,
– tort weselny,
– wystrój kościoła, sali weselnej,
– makijażystka, fryzjer.
W przygotowaniu ślubu z pewnością pomoże wam kalendarz albo planer. A więc – do dzieła!

Od czego zacząć?

Zacznijcie od ustalenia liczby gości i zarezerwowania sali – tu często trzeba pomyśleć o dalekim terminie. Podobnie może być z wodzirejem i fotografem. Rozejrzyjcie się też za ciekawymi naukami przedmałżeńskimi czy wieczorami dla zakochanych. W międzyczasie poszukajcie już sukni ślubnej, garnituru, i oczywiście wysyłajcie zaproszenia. Jeśli będziecie mieli czas, koniecznie wybierzcie się na kurs tańca. Organizując ślub i wesele, nie zapomnijcie o tym, żeby w przeddzień zwyczajnie… odpocząć!

A jeśli coś się posypie?

Pamiętajcie, że choćby w dniu waszego ślubu i wesela nie wszystko było tak, jakbyście chcieli (w końcu nawet najbardziej idealna organizacja ślubu nie ma wpływu na anomalie pogodowe czy czynnik ludzki) – to, co najlepsze, dopiero przed wami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *