Jak tanio sprezentować biżuterię bliskiej osobie?

Biżuteria zawsze jest trafionym i efektownym podarunkiem, niezależnie od okazji. Urodziny, imieniny, Walentynki, czy ślub – każda okazja jest dobra, by wręczyć komuś bliskiemu naszemu sercu, subtelną bransoletkę, kolczyki, czy pierścionek. Trzeba jedynie dobrać rodzaj biżuterii do danej osoby, jej upodobań oraz wieku. W innych ozdobach gustują bowiem nastolatkowie, a w innych osoby starsze. Inaczej dobiera się biżuterię dla mężczyzny, a inaczej dla kobiety.

Dla każdego coś dobrego

Przede wszystkim dobrze jest orientować się w preferencjach danej osoby. Jeżeli wiemy, że ktoś lubi srebro, bądź złoto, to już połowa sukcesu. By nie sprawić komuś przykrej niespodzianki, warto również zorientować się, czy ta osoba nie ma przypadkiem uczulenia na jakiś konkretny rodzaj materiału. Kobiety zazwyczaj lubią błyskotki, więc pierścionek, bransoletka, czy kolczyki dla stylowej pani mogą posiadać delikatne zdobienia i kamienie szlachetne. Biżuteria na prezent dla mężczyzn jest z kolei bardziej surowa i stonowana. Tutaj można postawić na dyskretne bransolety, sygnety, czy ozdobne breloki do kluczy. Starsze osoby, jak np. nasze babcie zwykle wybierają tradycyjne formy w klasycznym żółtym złocie. Ciekawym rozwiązaniem będą więc np. naszyjniki z wykorzystaniem bursztynów.

Nietypowe hobby

Biżuteria, która ma stanowić przyjemny prezent może być także związana z pasją danej osoby. Obecnie ozdoby tworzone są z prawdziwym polotem i fantazją. Bez trudu zatem uda nam się nabyć np. kolczyki w kształcie skrzypiec albo wisiorek imitujący rower, czy piłkę do koszykówki. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *